Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

poltava1     28 вересня 2018 року зусиллями факультету інформатики було організовано та проведено екскурсію на Полтавщину стежками видатних письменників України Василя Симоненка та Тараса Шевченка з метою проведення профорієнтаційних заходів для школярів та відповідно до Указу Президента України №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України». На запрошення факультету інформатики до екскурсії долучився й факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

    Делегацію з НПУ радо зустріли в Тарандинцівській середній школі імені Василя Симоненка. За рекомендацією директора освітнього закладу група відправилася відразу до Бієвецького музею-садиби В.Симоненка, де вражало все: від солом’яної стріхи до експонатів, які з максимальною точністю передали атмосферу того часу.

poltava3    Поринути у світ письменника допоміг один із учасників екскурсії – Мирослав Іванович Жалдак, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичних основ інформатики НПУ. Викладач є живою легендою, бо навчався в одній школі разом із  В.Симоненком, тому почути реальні  факти з життя письменника було приємним подарунком  не тільки учасникам екскурсії, але й екскурсоводу музею, бо кількох істин, зізналася вона сама, до цього часу не знала.

poltava2    Згодом драгомановці відвідали музей  в Тарандинцівській школі, де екскурсію для гостей  провели учні старших класів. Серед експонатів — парта, за якою сидів малий Василь, його табелі успішності, класні журнали, зошити з творами з літератури, збірки віршів, фотографії, газети й журнали з публікаціями про нього. Цікаво було в музеї прослухати аудіозапис, де Василь Симоненко декламує свій вірш «Ти знаєш, що ти - людина?». Окремо подяку хочемо висловити дирекції закладу за гостинність та приємно проведений час.

poltava5   Екскурсанти також відвідали Спасо-Преображенський Мгарський монастир, розташований неподалік міста Лубни, на правому березі Сули, який вражав не тільки своєю архітектурою, але й зоопарком на території монастиря.

     Останньою локацією цього дня було с. Березова Рудка. Цікаво знати, що Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень заніс селище до переліку найважливіших історичних сіл України та їхніх пам'яток. Учасники екскурсії відвідали Народний історико-краєзнавчий музей, який містить могильник доби Київської Русі XII століття і палацово-парковий комплекс у стилі провінційного класицизму садиби Закревських кінця XVIII — початку XIX століття. Комплекс складається з палацу Закревських (1838), парку (пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення) площею 45 га та піраміди – мавзолею родини Закревських (1899). Цікаво знати, що Садибу Закревських у 1845-1847 роках відвідував Тарас Шевченко. Відзначимо, що після проведеної екскурсії та всього побаченого стало зрозуміло, що до Березової Рудки потрібно приїжджати як до окремої пам’ятки, бо для того, щоби побачити все та роздивитися, потрібно не менше ніж півдоби, адже масштабність та багатство пам’яток просто вражає!

poltava4   Учасники були задоволені кожною проведеною екскурсією та відвіданими місцями, адже за весь день неодноразово поринали у світ наших предків і водночас відчували зв’язок з багатьма поколіннями українського народу. Складно повірити в те, що стежками, якими  28 вересня мандрували ми, кілька століть тому ходили Василь Симоненко та Тарас Шевченко. Потрібно берегти пам’ять про наших славних витязів, віддавати їм шану і подорожувати, бо наша Україна багата на визначні місця та не менш славетних людей. Кожен учасник висловлює щиру подяку всім організаторам за отриману можливість побувати на Полтавщині. Сподіваємося, що це була не остання наша мандрівка цими місцями!

Факультет української філології та літературної

 творчості імені Андрія Малишка

   

Короткі новини

Кубок Ректора НПУ імені М.П.Драгоманова з боулінгу

bouling     24 жовтня 2018 року о 15.00 відбудеться вже четвертий щорічний Кубок Ректора з боулінгу. Місце зустрічі - Торгово-розважальний центр «Гулівер» (вул. Спортивна, 1а, 5 поверх). Запрошуємо команди факультетів підтримати ініціативу Профкому студентів НПУ та позмагатися за першість 2018 року.

Прес-служба університету 

Конкурс для студентів на отримання стипендій на навчання

parma     НПУ імені М.П. Драгоманова є партнером проекту програми Еразмус+ КА1 Міжнародна мобільність Пармського Університету (Італія), який фінансується Європейським Союзом.

     Відповідно до умов проекту студенти мають можливість навчатися в Пармському Університеті упродовж весняного семестру 2018-2019 навчального року на факультетах: гуманітарних, соціальних наук та культурних індустрій; факультет права, політології та міжнародної інформації; факультет хімії, наук про життя та сталого розвитку, факультет економіки та менеджменту; факультет фізико-математичних та комп’ютерних наук. Зі спеціальностями можна ознайомитися тут >>>  

Детальніше...

PSY & COACH EXPO: Всеукраїнська виставка професіоналів та компаній розвитку особистості

psycoach     20 жовтня у Києві на території НСК Олімпійський відбудеться Всеукраїнська виставка освітніх та консультаційних послуг. Це ефективний простір активної взаємодії між професіоналами, школами, курсами та людьми, які цікавляться формальною, неформальною, інформальною освітою і саморозвитком.

Детальніше...

Конкурс для викладачів на отримання стипендій на стажування

cyprus  НПУ імені М.П. Драгоманова є партнером проекту програми Еразмус+ КА1 Міжнародна мобільність Відкритого Університету Кіпру (Кіпр), який фінансується Європейським Союзом.

    Відповідно до умов проекту професорсько-викладацький склад НПУ імені М.П. Драгоманова має можливість стажуватися у Відкритому Університеті Кіпру упродовж тижня, мобільність має бути завершена до 31 липня 2019. Стажування упродовж тижня за спеціальностями: Освіта, Бізнес та адміністрування, Економіка, Інформаційні та Комунікативні технології (http://www.ouc.ac.cy/web/guest/university/programme).

Детальніше...

Чисті думки творять дива

chytannia   Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки запрошує взяти участь у Тринадцятих всеукраїнських читаннях з гуманної педагогіки «Чисті думки творять дива» за участю Шалви і Паати Амонашвілі, які відбудуться 24-25 листопада 2018 року за сприяння Міністерства освіти і науки України на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

    Для участі необхідно зареєструватися.

    З усіма умовами та контактними даними організаторів можна ознайомитися тут >>>

Прес-служба університету

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Сайт вступної кампанії  

download

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 309 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід