Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

samchyky1  «Нове життя самчиківського розпису» – таку назву має проект, який отримав грант Українського культурного фонду і в якому активну участь взяла студентка ІІ курсу факультету філософської освіти і науки Анастасія Кілессо. Проект підготовлений Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва та реалізується в рамках партнерства Центру та мистецької ініціативи UAMAZE.

     Самчиківський розпис – вид українського декоративно-прикладного мистецтва, що зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Особливо славились своїми розписами хати у селі Самчики.

      На сьогодні цим розписом володіють 4 майстри. Саме вони розробили величезну кількість ескізів, якими прикрасили цієї осені більше 10 об’єктів села Самчики. За допомогою 12 художників-волонтерів з Києва, що продовжують навчатися у майстрів цього давнього розпису, всього за тиждень вдалося втілити задуманий план: із населеного пункту зробити арт-село, що ввійде у список ЮНЕСКО як об’єкт нематеріальної культурної спадщини України.

samchyky2    Анастасія Кілессо – студентка ІІ курсу факультету філософської освіти і науки напряму «Дизайн» і є наймолодшою учасницею основного складу команди цього проекту. Настя говорить: «Працювати у команді справжніх професіоналів і людей, що в захваті від своєї справи – одне задоволення. За тиждень, малюючи кожен день, не зважаючи на холод або яскраве сонце, ми з великим натхненням виконували одну спільну велику справу. Складність робіт усюди різна, фарба лягала іноді неоднорідно, залежно від температури повітря і поверхні. Долаючи усі  труднощі, ми прямували до результату, який не змусив себе чекати. До речі, справді приємною стала реакція місцевого населення. Тепер майже кожен власник хати бажає також мати такий величний і яскравий розпис на своїй території, всі прибирають вулиці, фарбують паркани, роблять фасадні ремонтні роботи, аби село виглядало «достойно» тим барвистим малюнкам. Проте ажіотаж не припиняється і вже навесні проект матиме своє продовження».

    Ініціативність студентів підтримує й адміністрація факультету, вважаючи таку діяльність не лише важливим етапом інтеграції молоді до професійного арт-світу, а й внеском у розбудову держави. «Ми пишаємось активністю наших студентів і підтримуємо їхні ініціативи. Участь у проектах в різних куточках України свідчить про актуальність і високий рівень підготовки студентів нашими викладачами», – підкреслює декан факультету Іван Дробот.

samchyky3     Студенти-драгомановці – творчі, креативні, ініціативні й небайдужі до усіх тих процесів, що сприяють розвитку української держави, кожного її містечка чи селища. І участь Анастасії Кілессо у проекті «Нове життя самчиківського розпису» є ще одним цьому підтвердженням.

Прес-служба університету

   

Короткі новини

Вітаємо динамівців!

dynamo    Упродовж останніх кількох років склалась плідна співпраця НПУ імені М. П. Драгоманова із футбольним клубом «Динамо» (Київ). А зважаючи на те, що багато гравців команди здобувають різноманітні професії в університеті, то між молодіжними командами часто відбуваються футбольні зустрічі, сприяючи у такий спосіб утвердженню здорового способу життя серед молоді.

   8 листопада 2018 року у Києві на НСК Олімпійський відбувся матч 4-го туру групового етапу Ліги Європи між «Динамо» (Київ) та «Ренн» (Франція), який завершився з рахунком 3:1, що свідчить про впевнену перемогу київського Динамо. Два перші голи у ворота французів забили В. Миколенко та М. Шапаренко, студенти Національного педагогічного університету імені М.  П. Драгоманова. Вітаємо динамівців з перемогою! Ми пишаємося своїми студентами і їх здобутками! Нехай кожна ваша наступна гра буде переможною!

Ректор Віктор Андрущенко

Інформаційна сесія «Можливості програми ЄС Еразмус+»

erasmus   Запрошуємо взяти участь в інформаційній сесії, присвяченій особливостям впровадження програми Еразмус+, що відбудеться 14 листопада 2018 року о 14:00 в ауд. 229 центрального корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова. Організатором виступає відділ міжнародних зв’язків університету.

  У програмі сесії: національні та європейські пріоритети у сфері вищої освіти, додаткові можливості та окреме вікно фінансування для України, а також багато цікавої інформації у форматі «питання-відповідь».

 

Прес-служба університету

З Днем української писемності та мови

mova

ДО УВАГИ АСПІРАНТІВ!

avp  Шановні аспіранти! Запрошуємо вас 22 листопада 2018 року о 12:00 в ауд.231 центрального корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова (вул. Пирогова, 9) на лекцію, яку проводитиме людина, що вміє пробудити справжній інтерес до філософії, професіонала, який поділиться своїми секретами пізнання життєвих істин, розкриє питання ролі й місця філософії у суспільстві та спільно з вами спробує з'ясувати у чому ж полягає сенс людського буття.

     Лектор – ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко.

     Тема лекції: «ЯК Я РОЗУМІЮ ФІЛОСОФІЮ».

Прес-служба університету

Пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

radiodyktant    З метою популяризації української мови та долучення НПУ імені М.П. Драгоманова до акції єднання навколо мови «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності» запрошуємо деканів факультетів, завідувачів кафедр, керівників структурних підрозділів та студентів, що не мають у зазначений період навчальних занять, взяти участь у радіодиктанті 09 листопада 2018 року.

    Початок заходуоб 11:00 год. в аудиторіях:

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 370 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід