Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

pamjat1     26 жовтня 2018 р. на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П.Драгоманова відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Ad fontes! Літературознавчі осяги професорів кафедри української літератури», присвячена 125-річчю від дня народження Петра Волинського, 90-річчю від дня народження Петра Хропка й 80-річчю від дня народження Олени Гнідан.

   У полі наукової уваги учасників конференції був інтелектуальний ужинок професорів кафедри української літератури нашого університету П.Волинського, П.Хропка й О.Гнідан – глибінь, широта і ракурс осмислення явищ і постатей українського літературного процесу, зокрема проблеми передромантизму і романтизму, просвітницького і класичного реалізму, модернізму (творчість І.Котляревського, П.Гулака-Артемовського, П.Морачевського, Т.Шевченка, А.Метлинського, Марка Вовчка, Олекси Стороженка, А.Свидницького, О.Кониського, Панаса Мирного, Лесі Українки, Василя Стефаника, Марка Черемшини, Леся Мартовича й ін.), здобутків української поезії, прози та драматургії ХІХ-ХХ ст., представлені у монографіях, підручниках, розвідках і статтях. В умовах радянського режиму вони спромоглися на чесне об’єктивне слово науковців, демонструючи професійну принциповість, високі морально-етичні якості та національну гідність.

pamjat2    У роботі конференції взяли участь фахівці у галузі літературознавства, які пошанували пам'ять своїх наукових наставників, а також аспіранти та студентська молодь, котра лише відкриває їх наукові досягнення. У своїй вступній промові завідувач кафедри української літератури професор В.Ф.Погребенник зазначив, що в умовах бездержавності, а згодом незалежної України провідні науковці кафедри П.Волинський, П.Хропко, О.Гнідан започаткували і провадили історико-літературний дослідницький дискурс у контексті розвою української гуманітаристики, наголосив на необхідності вивчати і поціновувати теоретичні та історико-літературні здобутки старшого покоління літературознавців. Саме завдяки такому підходу ми забезпечимо тяглість і взаємозв’язок поколінь науковців.

pamjat3   Із зворушливими спогадами про своїх колег та науковими студіями щодо внеску шановних професорів у розвиток університетської літературної освіти та методики викладання літератури в середній та вищій школі поділилися академік Л.Мацько, професор М.Плющ, професор С.Кіраль, доценти О.Кобелецька, О.Горбонос, І.Галак, поетеса і журналіст Леся Оленівська та ін., які відзначили і науковий потенціал, і людські якості еліти українського літературознавства.

     На конференції зачитали вітання від учнів, а сьогодні авторитетних учених  професорів А.Гурбанської, Г.Райбедюк, В.Мелешко та ін., котрі висловили глибоку шану й величезну вдячність своїм наставникам за знання, за допомогу в професійному зростанні, за істинну науку життя, за батьківське піклування про своїх вихованців.

    Привітав учасників конференції студентський ансамбль «Мальви» (керівник Софія Півняк), зворушливо та емоційно виконавши віночок українських народних пісень, та  поети-початківці з літературної майстерні «Божевільні риби» (керівник Інна Галак).

pamjat4     Організатори конференції дуже вдячні працівникам університетської бібліотеки за підготовлену книжкову виставку, в якій було продемонстровано майже 40 монографій, підручників та посібників видатних науковців кафедри української літератури.

Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

   

Короткі новини

Вітаємо динамівців!

dynamo    Упродовж останніх кількох років склалась плідна співпраця НПУ імені М. П. Драгоманова із футбольним клубом «Динамо» (Київ). А зважаючи на те, що багато гравців команди здобувають різноманітні професії в університеті, то між молодіжними командами часто відбуваються футбольні зустрічі, сприяючи у такий спосіб утвердженню здорового способу життя серед молоді.

   8 листопада 2018 року у Києві на НСК Олімпійський відбувся матч 4-го туру групового етапу Ліги Європи між «Динамо» (Київ) та «Ренн» (Франція), який завершився з рахунком 3:1, що свідчить про впевнену перемогу київського Динамо. Два перші голи у ворота французів забили В. Миколенко та М. Шапаренко, студенти Національного педагогічного університету імені М.  П. Драгоманова. Вітаємо динамівців з перемогою! Ми пишаємося своїми студентами і їх здобутками! Нехай кожна ваша наступна гра буде переможною!

Ректор Віктор Андрущенко

Інформаційна сесія «Можливості програми ЄС Еразмус+»

erasmus   Запрошуємо взяти участь в інформаційній сесії, присвяченій особливостям впровадження програми Еразмус+, що відбудеться 14 листопада 2018 року о 14:00 в ауд. 229 центрального корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова. Організатором виступає відділ міжнародних зв’язків університету.

  У програмі сесії: національні та європейські пріоритети у сфері вищої освіти, додаткові можливості та окреме вікно фінансування для України, а також багато цікавої інформації у форматі «питання-відповідь».

 

Прес-служба університету

З Днем української писемності та мови

mova

ДО УВАГИ АСПІРАНТІВ!

avp  Шановні аспіранти! Запрошуємо вас 22 листопада 2018 року о 12:00 в ауд.231 центрального корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова (вул. Пирогова, 9) на лекцію, яку проводитиме людина, що вміє пробудити справжній інтерес до філософії, професіонала, який поділиться своїми секретами пізнання життєвих істин, розкриє питання ролі й місця філософії у суспільстві та спільно з вами спробує з'ясувати у чому ж полягає сенс людського буття.

     Лектор – ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко.

     Тема лекції: «ЯК Я РОЗУМІЮ ФІЛОСОФІЮ».

Прес-служба університету

Пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

radiodyktant    З метою популяризації української мови та долучення НПУ імені М.П. Драгоманова до акції єднання навколо мови «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності» запрошуємо деканів факультетів, завідувачів кафедр, керівників структурних підрозділів та студентів, що не мають у зазначений період навчальних занять, взяти участь у радіодиктанті 09 листопада 2018 року.

    Початок заходуоб 11:00 год. в аудиторіях:

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 255 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід