Дистанційне навчання української мови громадян Бразилії українського походження
Згідно з дорученням Президента України №1-1/2872 від 7 грудня 2011 р. (у відповідь на звернення української громади Бразилії) та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 9 від 11.01.2012. «Про дистанційне навчання української мови громадян Бразилії українського походження на базі НПУ імені М. П. Драгоманова» в університеті були відкриті курси української мови за дистанційною формою навчання для громадян Бразилії українського походження.
Для виконання доручення з 27 листопада до 3 грудня 2012 року в штаті Парана з візитом перебувала делегація Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова у складі Першого проректора В.П. Беха та проректора з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання А.П. Кудіна.Під час візиту вони відвідали українські громади Бразилії, зокрема у тих містах, де було заплановано створити центри дистанційного навчання. Під час візиту відбулася зустріч делегації НПУ з професорсько-викладацьким складом «UNICENTRO», у ході якої українська делегація презентувала навчальну програму курсу дистанційного навчання. Локальні центри дистанційного навчання в Бразилії створено в містах Прудентополіс, Іраті та Курітіба. Реалізацію проекту було покладено на Інститут дистанційної освіти та Інститут української філології і літературної творчості імені А.Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова.
На сьогодні на курси перепідготовки зараховано понад 40 осіб, більшість з яких ніколи не були в Україні. Це українці четвертого й п'ятого поколінь, нащадки емігрантів першої та другої хвиль, які були вихідцями переважно з Західної України. Українську мову вони вивчили, спілкуючись із друзями та рідними і тепер викладають її в суботніх та недільних школах.
У навчальному плані дистанційного курсу основний час передбачено на вивчення сучасної української літературної мови, методики викладання української мови та літератури, поряд із яким є також низка дисциплін історичного так культурологічного спрямування. Кожна група має заняття раз на тиждень по чотири академічні години. Однак основний час передбачено на самостійне виконання студентами навчальних завдань різного типу протягом тижня, які розміщують на спеціально створеному сайті. У рамках проекту відбулася також низка візитів представників бразильського університету UNICENTRO (зокрема професорів Віторіо Соротюка та Рігіни Чикоскі) до Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. На зустрічах було обговорено подальші напрями співпраці, зокрема йшлося про навчання бразильців українського походження в НПУ ім. М.П.Драгоманова за спеціальністю «Українська мова та література» за ОКР «бакалавр» та проходження стажування студентів-драгоманівців в UNICENTRO.
.