Print

Конкурс Петра Яцика в Австралії

Written by moderator. Posted in Новини

Невдовзі в Австралії розпочнеться конкурс юних знавців та шанувальників української мови. Голова координаційної ради з проведення конкурсу Яна Оста

 пенко з Української центральної шкільної ради Австралії повідомила про це україномовній радіопрограмі SBS.

Першого червня 2013 року діти і молодь віком від 9 до 21 року з усієї Австралії візьмуть участь у конкурсі на знання української мови імені Петра Яцика. За словами організаторів, в Австралії цей конкурс відбувається вже четвертий рік поспіль.

 “Як і в попередні роки, завданням конкурсу є заохотити дітей і молодих людей по всьому світі вивчати українську мову і показати, що ми не є байдужі до свого спадку. В перші роки подія отримувала фінансову підтримку від Міністерства освіти, проте за останні роки, коли міністром є Табачник, конкурс немає такої підтримки, як раніше в Україні. Проте в цьому році Михало Табачник започаткував конкурс з російської мови, який на честь О. Пушкіна назвали “Лукомор’є”, – зазначила Яна Остапенко.

 

За словами організаторів, Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика підримали українські вчителі і науковці. Завдяки інтузіастам конкурс продовжує розвиватися і набирати прихильності і любові в Україні і за кордоном. Сам конкурс починається в Україні в листопаді до Дня української мови і закінчується в січні.

За межами України випробування розпочинається в березні і продовжується до Дня Незалежності України. На сьогодні 23 країни світу беруть участь у цьому конкурсі. В Австралії конкурсна програма відбувається за підтримки Центру україністики імені Миколи Зерова, Української центральної шкільної ради Австралії та за підтримки спонсорів. Конкурс одночасно розпочнеться в багатьох штатах Австралії. Наразі відомо про місце проведення в штаті Вікторія у Клейтонському кампусі Університету Монаше. Як зазначають організатори, переможці конкурсу отримають грошову нагороду. Довідка за адресою: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Нагадаємо, що Петро Яцик (1921 – 2001), на честь якого названо конкурс з мовознавства – це відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. Народився у селі Верхнє Синьовидне на Львівщині, а після II Світової Війни емігрував до Канади.

Як зазначено на сторінці Києво-Могилянського Колегіуму, з кінця 50-х років П.Яцик почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки. Він був обраний почесним доктором права Гарвардського університету, входив до Наглядової ради Колумбійського університету, став науковим консультантом Альбертського і Торонтського університетів.

Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Русі» М. Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці, меценат пожертвував 15 млн. дол.