Print

Міжнародна зустріч щодо науково-методичних засад управління якістю освіти

Written by moderator. Posted in Новини

Вп’яте в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова збирається наукова еліта світу задля обговорення науково-методичних засад управління якістю освіти у вищих навчальних закладах.Така міжнародна науково-практична конференція вже стала традицією для вишу і отримала широкий розголос за його межами.

IMG 1848

 

29 березня 2013 року стартувала її чергова версія, яка об’єднала навколо шести секцій близько трьохсот учасників. Серед тематики заходу були засідання присвячені науковим засадам управління якістю освіти і реалізації інноваційних управлінських рішень, аналізу ролі освітніх вимірювань у забезпеченні якості освіти, сучасним тенденціям модернізації освіти в умовах євроінтеграційних освітніх систем.

IMG 1838

Відкрив пленарне засідання перший проректор Драгоманівського вишу, доктор філософських наук, професор Володимир Бех, зазначивши, що аналіз запланованих у програмі питань на базі саме НПУ абсолютно не випадковий, оскільки флагман педагогічної освіти готує фахівців повного циклу для освітньої галузі і безперечно, що турбується про розбудову сфери освіти у всіх напрямках.

IMG 1805

Долучилися до висловлених тез і почесні гості заходу, серед яких голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, професор Лілія Гриневич, заступник директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, професор Микола Фоменко, директор Інституту вищої освіти НАПН України, член-кореспондент НАПН, професор Михайло Степко.

IMG 1826

За словами пані Гриневич, для неї особисто знаково говорити про засади управління якістю освіти і перебувати в тому виші, де готують кваліфіковані кадри для моніторингу управління якістю освіти. «Освіта повинна виконувати, так би мовити, замовлення майбутнього, - зазначає Лілія Михайлівна, - адже саме вона покликана моделювати наступний розвиток держави».

IMG 1845

Не погодитися з таким судженням надзвичайно складно, оскільки воно вагомо довершує словесне обрамлення суті розумної освітньої політики сучасності. Це у своєму виступі підкреслив і професор Фоменко: «Від якості надання освітніх послуг залежить конкурентоспроможність держави в цілому на міжнародній арені».

IMG 1872

Вітальне слово і вдячність від закордонних партнерів висловив присутнім директор Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні USETI (США) Ярема Бачинський. Ярема Яремович наголосив на вагомості розгорнутої проблеми для України та проаналізував першочергові кроки її вирішення посередництвом підготовки блискучих фахівців у сфері управління якістю освіти.

Детально науковці проаналізували методичні засади створення національної системи моніторингу якості освіти, правові й інституційні аспекти їх забезпечення та чимало інших питань, які врешті були винесені для обговорення під час круглого столу.

IMG 1857

Незважаючи на багато конструктивних дискусій і обмін конкретними думками, все ж вчені дійшли висновку, що, як і в більшості випадків появи чогось нового, домінуючим є рух вперед. Яз зазначив професор Степко, «ми повинні неодмінно пам’ятати, що моніторинг теж мусить спрямовувати до змін, мотивувати рух з прагненням покращити, посилити, зробити якість освіти – запорукою люфту для сучасної молоді».

Людмила КУХ, прес-служба університету